Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glosy

 Jednoduché:

 Peníze vznikají tam, kde se pracuje. Všichni lidé pracují, tedy vyrábí peníze. Peníze tedy jsou. A kde tady jsou, nejsou li v rozpočtu na školy, nemocnice a sociálně potřebné? Nedávno se v tv zmínila ministryně paní Jourová, že zřejmě je ve státní správě zaměstnáno více lidí, než je nezbytně třeba. Asi je to tak paní Jourová, vždyť i skripta na hus. teol. fakultě hovoří o tom, že za roky 1990 až 1997 narostla administrativa o 83%. A to se na každý úřednický stůl dostal PC a za přibližně podobnou dobu se jeho výkon ze stonásobil. Když v 19 stol. fabrikant Liebig koupil nové výkonnější stroje tak propustil část dělníků. Otázka zní: proč se nyní místo snížení stavu úřednictva jejich stavy zvyšují?

 

Příspěvky

Primula uloven?

22. 11. 2020

Snad ze zákulisí

 

Celospolečenské klima.

27. 7. 2008

 Co je to celospolečenské klima? Nevím, ale myslím si, že to,  jaké názory ve společnosti jsou považovány za běžné a jaká nálada převládá. Vypadá to, že na celospolečenské klima má mohutný vliv největší "PR" agentura a to je TV.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Glosy | Komentářů: 0

O králi parádníku aneb císařovi nové šaty.

14. 4. 2008

Pohádka O králi parádníku byla kdys velmi dobře známa, ale jako vše ostatní i ji pomalu čas posouvá do zapomnění. Neměla by však být zapomenuta pro svůj velmi poučný podtext. Pokud jde o onu pohádku snad to nedopustí vydavatelé a shledáme se s ní opět v nějakém novém pěkně vypraveném vydání. Pokud jde o ono poučení z ní, měli bychom se postarat my, aby je nezavál čas.